Masfed Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Web Sitesine Hoşgeldiniz.

HAKKIMIZDA

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED)

Yaklaşık 60.000 ikinci el ticareti yapan ikinci el motorlu araç satıcıları sektör mensupları ile özellikle son yıllarda önemli başarılar sağlamış ve hem ülkemizin ekonomik canlanmasına önemli katkılarda bulunmuş, hem de uluslar arası alanda önemli bir rekabet gücüne ulaşmıştır.

Ülkemizde ikinci el otomobil alıp satan ikinci el motorlu araç satıcılarının şimdiye kadar her hangi bir meslek örgütü bulunmamaktaydı.

Bu nedenle ikinci el motorlu araç satıcıları çalışmalarını yaparken, kimsenin kimseden haberinin olmadığı, herkesin kendi derdi ile uğraştığı, bu mesleği münferit olarak yapanların yanlış uygulamaları nedeniyle müşterilerinin gözünde önemli bir saygınlık kaybına uğradığını, uzun yıllardan beri gözledik ve bu sorunun mutlaka bir çözüme kavuşturulmasının gereğine inandık.

Ülkemiz genelindeki ikinci el motorlu araç satıcılarının, her ilimizde dernek kurarak örgütlenmesini önerdik. İllerde bulunan ikinci el motorlu araç satıcıları kardeşlerimiz de bu örgütlenmeyi kısa sürede gerçekleştirdiler.

Bu çalışmaların başında, Kayseri İkinci El Motorlu Araç Satıcıları Sitesi’nin düzenlediği ve o zamanki adıyla Sanayi ve Ticaret Bakanı (yeni adı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı) Sayın Nihat Ergün’ün katıldığı 23 Şubat 2010 günü Kayseri’de yapılan toplantıda, ikinci el motorlu araç satıcıları ile ilgili derneklerimizin bir federasyon çatısı altında toplanmasına karar verdik.

Kullanılmış otomobil ticareti ile ilgili girişimciler olarak, mevcut sorunlarımızın çözüme kavuşturulması için sektörün kendi içinde örgütlenip tüzel kişiliğe kavuşturulması amacıyla çalışmalar yaptık.

Bu doğrultuda uzun süren çalışmalarımız sonucunda dernek çalışmalarını tamamlayan 16 ilimizdeki Derneklerin katılımıyla 05/08/2010 tarihinde “Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu”nu (MASFED) kurduk.

Bizim tespitlerimize göre 30 civarındaki ilimizde dernekler kurulmuş ve diğer illerimizde de kuruluş çalışmaları devam etmektedir. Bu derneklerimizin tamamının Federasyonumuza üye olmalarını beklemekteyiz.

Meslek kuruluşlarının toplumumuzda ve ekonomik faaliyetlerimizde taşıdığı önemin bilinci ile MASFED olarak Ülkemiz, ekonomimiz ve sektörümüz için gerekli olan tüm imkanlarımız ile çalışmalarımızı, değerli üyelerimizin de katılımları ile sürdürmekteyiz.

MASFED Üyesi 46 üye Derneğimizin bulunduğu iller: Ankara, İstanbul, Kayseri, Hatay (Antakya) Van, Aydın, Çorum, İstanbul, Mersin, Kocaeli, Adana, Muğla, Denizli, Eskişehir, Akçaabat, İzmir Buca, Tokat, Adıyaman, İzmir, İzmir Tire, Sakarya, Çanakkale, Gaziantep, Konya, Ordu, (Fatsa) Erzurum, Adana, Erzincan, Samsun, Malatya, Antalya, Kahramanmaraş, Giresun, Gaziantep, Isparta, Düzce, Adana (Seyhan), Trabzon (Ortahisar) Malatya, Rize, Hatay, Artvin, Mersin, Denizli (Acıpayam)

Masfed

Haberler ve Duyurular

17Nisan 2017
Detaylar
“KARAR DA MİLLETİN SÖZ DE MİLLETİN
“KARAR DA MİLLETİN SÖZ DE MİLLETİN"
12Nisan 2017
Detaylar
GÜMRÜK KANUNA GÖRE MÜLKİYETİN KAMUYA GEÇİRİLMESİ KARARI VERİLEN KARA TAŞITLARININ SAHİPLERİNE İADESİ
GÜMRÜK KANUNA GÖRE MÜLKİYETİN KAMUYA GEÇİRİLMESİ KARARI VERİLEN KARA TAŞITLARININ SAHİPLERİNE İADESİ